Kommentaar „Korteriühistu võlglastega pole mõtet kaua oodata“ juurde

Ajendatuna vastukajast, mida on saanud 27. märtsil 2012. a raamatupidaja.ee portaalis avaldatud arvamusartikkel, esitan lühikese kommentaari mõningate artikli pinnalt tõusetunud küsimuste osas.

Korteriühistu seaduse kohaselt on majandamiskulud korteriühistu vajalikud kulud eluruumide ja nende pindala osatähtsusele vastava elamu ja elamu ümbruse osa hoolduseks ja remondiks ning tasu korteriühistu poolt elamu majandamiseks osutatud ja ostetud teenuste eest. See, kas kulutuste eest kogutakse raha ette (nn remondifondi) või alles pärast vastavate kulutuste tegemist, ei muuda autori hinnangul artiklis käsitletud aegumise regulatsiooni. Nõude aegumine algab hetkest kui korteriühistu poolt esitatud majandamiskulude arve maksetähtaeg on saabunud.

Seejuures kohaldub artiklis käsitletud kolmeaastane aegumistähtaeg nii füüsilisest kui juriidilisest isikutest võlglaste suhtes. Juhul, kui on olemas jõustunud kohtuotsus, millega on võlgnetavad rahasummad korteriomanikult välja mõistetud, siis on korteriühistul aega oma nõude maksmapanekuks seaduse kohaselt kümme aastat alates kohtuotsuse jõustumisest. Seega ei ole ka jõustunud kohtuotsusest tuleneva nõude sissenõudmiseks aega lõputult.  Samas tuleb juhtida tähelepanu ka asjaolule, et seadusemuudatus, millega lühendati aegumistähtaega kümne aastani, jõustus alles 05. aprillil 2011. aastal.

Varasemalt aegusid kohtuotsusega tunnustatud nõuded 30 aastaga.

Osale arutelus

  • Kairi Tuulmägi, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Valdkonna tööpakkumised

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad