Deklaratsioonidest parandatakse 3 % TSD-sid ja 13 % KMD-sid.

Maksuameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe hinnangul parandatakse Eestis suur hulk ettevõtete deklaratsioone. Uurisime millistel põhjustel parandatakse TSD-sid.

MTA teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsalisti Hannes Udde tõi välja järgmised asjaolud:

- Raamatupidaja leiab vea, et midagi on jäänud deklareerimata, näiteks on ettevõtte juht teinud kassast väljamakse, aga dokument jõudis raamatupidaja kätte hilinemisega.
- Audiitor avastab auditi käigus vigu ja siis tehakse parandused.
- Eurole üleminekuga seoses oli raamatupidamisprogrammides vigu.

KMD parandamisel on probleemiks arvete liikumine. Arveid ei saada õigeaegselt kätte, kas siis partneri käest või liiguvad arved juhtide ja raamatupidajate vahel aeglaselt.
- Kui kasutatakse raamatupidamise teenust, siis arved ei jõua alati ettevõttest raamatupidamist tegevale firmale õigel ajal.
- Väikesed ettevõtjad teevad ise KMD ja TSD. Aastaaruande koostamiseks pöördutakse raamatupidaja poole. Siis avastatakse vead.
- Põhjuseks ka inimlikud eksimused.

Enamus ettevõtetest teeb oma deklaratsioonid elektrooniliselt ja nad saavad ise neid parandada e-maksuameti/e-tolli keskkonnas.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad