Mida peab teadma välismaalase värbamisel

Paljud tööandjad üle maailma on majanduse elavnedes asunud omale uuesti töötajaid värbama. Avatud maailmas on täiesti tavapärane, et vajadusel värvatakse tööle ka välismaalasi.

Nii on ka Eestis mitmeid tööandjaid, kes värbavad või vähemasti soovivad välismaalasi tööle värvata. Seejuures põhjused välismaalaste töölevõtmiseks on erinevad. Üks soovib välisturgude hõlmamiseks kaasata välismaist eksperti, teine hooajatöölisi põllutööde tegemiseks või turistide teenindamiseks, kolmas aga teadlast mõne paljutõotava projekti uurimismeeskonda.

Kõigil välismaalastel on Eestis töötamiseks vajalik üks või teine luba. Ka teiste Euroopa Liidu riikide kodanikel tuleb täita teatud formaalsused enne Eestis tööle asumist. Sageli aga kummitavad tööandjaid mitmeid hirmud ning küsimused seoses välismaalase töölevõtmisega.

Millistest riikidest võib töötajat töökäte puuduses palgata?

Arvestades maailma avatust ning inimeste suurt üleilmset liikuvust, võib tööandja omale sobiva töötaja värvata tegelikult ükskõik millisest maailma riigist. Oluline on seejuures vaid see, et Eesti või Euroopa Liit ei oleks selle konkreetse riigi kodanikele kehtestatud sissesõidukeeldu või piirangut elamisõiguse andmiseks.

Kas ainult tööluba annab õiguse Eestis töötada?

Peamine alus Eestis töötamiseks on elamisluba töötamiseks. Samas võib välismaalane teatud tingimustel, ennekõike lühiajalisel Eestis töötamisel, töötada Eestis ka ilma elamis- või tööloata.

Kas tööletulija saab oma pere ka Eestisse kaasa võtta?

Eesti immigratsioonipoliitika on siiski pigem range kui leebe. Selleks, et kõrgelt haritud spetsialiste Eestisse meelitada, on neile loodud võimalus võtta kaasa ka oma pereliikmed, kes peavad selleks taotlema aga iseseisvad elamisload. Lihttööliste puhul on see keeruline, kuid samas mitte välistatud. Oluline on, et abikaasana käsitletakse siiski üksnes ametlikult abielus olevat kaasat ning vabaabielu partneri Eestisse asumine on märgatavalt keerulisem. Perekonna kaasaasumise juures peab arvestama tegemist on väga juhtumipõhiste asjadega.

Kui kaua võib välismaalane Eestis töötada?

Mingit täpset ajalist piirangut ei ole. Üldiselt antakse esmane elamisluba 1-2 aastaks ning vajadusel seda pikendatakse.

Kokkuvõtvalt ei ole välismaalase töölevõtmine üleliia keeruline, kui tunned reegleid.

Välismaalase töölevõtmine iseenesest ei ole keeruline. Pigem on tegemist protsessiga, milles on vaja hästi orienteeruda. Kui selle menetluse detailid ja nüansid on selged, ei ole välismaalase töölevõtmine üleliia vaevaline. Samas peab tööandja siiski arvestama mõningate kehtivate nõuetega, mis võivad teatud olukorras saada takistuseks või muuta välismaalase värbamise ebaotstarbekaks.

Soovitame kindlasti enne piiritaguse töötaja värbamist endale tema töölevõtmisega seonduv menetlus selgeks teha ning vajadusel kindlasti küsida nõu asjatundjatelt. 

Artikli autor on Ramil Pärdi, advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets advokaat.  

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Tamme Otsmann Ruus Vabamets õigusblog

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad