Erakapital suundub keskmise suurusega ettevõtetesse

Rödl & Partneri Saksamaal investorite seas läbi viidud uuringust selgus, et üha enam ettevõtteid kasutab laienemise finantseerimiseks riskikapitali.

Välja saab tuua kaks peamist tähelepanekut:

* erakapitali investorid aktsepteerivad üha enam ka vähemusosalust

* 80% Saksamaal investeeritud erakapitali läheb SME (small and medium enterprises) ettevõtetesse

Rödl & Partner viis Saksamaal läbi uuringu üle 300 investori seas, saamaks teada, mis suunas vaatavad riskikapitali investorid Kesk-Euroopas. Rahvusvahelistel ning era- ja avaliku sektori erakapitali investoritel paluti kirjeldada nende investeerimisharjumusi- ja ootusi. Uuringu tulemused näitavad turu mitmekülgsust ja vabanemist dogmast, et erakapital on ainult suurte tehingute jaoks.

Saksamaal finantseerib üha enam SME ettevõtteid laienemist erakapitali kaasamise abil. Suurte tehingute puudumisel on erakapital suunatud just väiksematele ettevõtetele, Eesti mõistes siis keskmise suurusega ettevõtetele. Oluline on aga mainida, et erakapitali turg on üha enam valmis loobuma enamusosaluse nõudest.

Peale suurimat majandus- ning finantskriisi sõjajärgse aja jooksul on meeleolu turgudel reserveeritult optimistlik. 66% küsitletud investoritest leiab, et erakapitali turg areneb positiivselt ning 6% nendest arvab, et kasv tuleb suurem kui eelmine aasta. Erilist tähelepanu pööratakse esimestele IPOdele, mis on olnud lootustandvad.

Kuhu investeeriksid Saksamaa riskikapitali investorid?

Saksamaa investorite arvates on IT valdkond parim võimalus erakapitali investeeringuteks (44,4%). IT valdkonnale järgneb keskkonnatehnoloogia (35,2%), meditsiin ning biotehnoloogia (mõlemad 29,6%). Mis puutub IT ettevõtetesse, siis investeerimissuunad on oluliselt muutunud. Sama kehtib ka taastuvenergia kohta, mis on tõusnud viiendale kohale.

Riskikapitali investorite jaoks on väga tähtis ettevõtte innovaatilisus. Isegi traditsiooniliste valdkondade puhul, nagu meditsiin, vaatavad investorid ettevõtte kasvupotentsiaali ja innovatiivse tehnoloogia kasutamist. Samuti paeluvad Saksamaa riskikapitaliste rohkem rahvusvaheliselt aktiivsed SME ettevõtted - riskikapital on atraktiivseks finantseerimisvõimaluseks just nendele ettevõtetele, kes on valmis sisenema uutele turgudele.

Rödl & Partner on Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni EstVCA toetajaliige.

Artikli autor on Mart Nõmper, vandeaudiitor, Rödl & Partner OÜ juhatuse liige

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Rödl & Partner - Äri ja Õigus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad